Veřená zakázka

Rekuperace MŠ v obci Němčičky

Druh zadávacího řízení:
Zakázka malého rozsahu
Lokalita:
Hlavní město Praha
Kategorie:
Stavebnictví a související činnosti
Stavebnictví a související činnosti ->  Pozemní stavby
Stavebnictví a související činnosti ->  Dopravní stavby
CPV kódy:
45000000-7 - Stavební práce
Popis:

V současné době školku navštěvuje 25 dětí a její kapacita je vždy naplněna. V roce 2012 byla budova osazena novými plastovými okny a zničená fasáda byla vyrovnána polyesterem a nataženou novou omítkou. Bohužel se ukázalo, že i přes další opatření, které obec vynaložila se musíme nadále potýkat s problém vlhkosti zdiva, a to zejména ve třídě MŠ Němčičky. Okapy byly vyvedeny až k vozovce a kolem budovy byl vydlážděn chodník. Téměř celý obvod budovy byl odbornou firmou sanován jak chemicky, tak podříznutím zdiva. Omítky byly taktéž sanovány, ale opět je musíme v letních měsících přesanovat a třídu vylíčit. Snažíme se, aby budova více větrala otevřenými okny. Bohužel to nelze zajistit o víkendech, svátcích a prázdninách.

Z našeho pohledu se její jako velmi vhodné a odbornou firmou doporučené využít k větrání celé budovy školky řízené větrání rekuperační jednotku s tepelným čerpadlem vzduch/vzduch. Při řízeném větrání s rekuperací jde o kontinuální výměnu vzduchu zevnitř za čerstvý a čistý vzduch zvenku. Přiváděný vzduch získává od vzduchu odváděného převážnou část jeho tepla, je tedy tepelně optimalizován a díky použité filtraci také zbaven prachu, pylu a alergenů.

Větrání prostoru probíhá se zavřenými okny. Výkon rekuperační jednotky se automaticky přizpůsobuje našim požadavkům na kvalitu vnitřního prostředí, a to na základě informací z čidel CO2, zvýšené nebo velké vlhkosti vzduch apod. Musíme také zmínit současnou korona virovou situaci, kdy se kladou v budovách školských zařízení požadavky právě na větrání tříd a častou výměnu vzduchu. Realizací tohoto projektu bychom tak docílili maximální plnění požadavků ze strany nadřízených orgánů, snížíme tak výrazně nemocnost dětí a pracovníků školky a zároveň nám zařízení pomůže udržet konstantní a ideální vlhkost v celé budově MŠ. Za nemalé prostředky se nám daří školku moderně vybavit a neustále pracujeme na jejím zvelebování. Naším cílem je zvýšení zájmu o umístění dítěte ve školce ze strany rodičů. Snažíme se dělat vše proto, aby se dětem a rodičům ve školce líbilo, byla pro ně bezpečná a atraktivní.

warning
Upozornění: pro zobrazení zadávacích podmínek se registrujte ZDARMA nebo se přihlašte.

  Termíny:

 • calendar_today 
  Datum zahájení zakázky:
  19.03.2021
 • calendar_today 
  Lhůta pro podání nabídek do:
  31.03.2021