Časté dotazy

1) Proč bych měl využívat aplikaci Najdi VZ - Veřejné zakázky?

Cílem aplikace Najdi VZ je usnadnit Vám přístup k informacím z oblasti veřejných i neveřejných zakázek. Aplikace je určena převážně dodavatelům.

Aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky, která je součástí portálu Najdi VZ Vám přináší informace o vyhlášených veřejných i neveřejných zakázkách. Nemusíte již složitě prohledávat jednotlivé webové stránky, na kterých jsou zakázky uveřejňovány. Vše máte nyní na jednom místě. V detailu zakázky zjistíte základní věcné informace, na základě kterých se již můžete rozhodnout, zda je pro Vás zakázka atraktivní. Jedním kliknutím se dostanete k detailnějším informacím o zakázce.

Oproti konkurenčním portálům Vám aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky přináší řadu výhod:

  • Nejnižší cena na trhu. Cena je stanovena tak, aby byla pro Vás co nejzajímavější.

  • Vybrat si můžete třeba jen zakázky, které Vás zajímají. Nikoliv zakázky nezajímavé a neaktuální. Zakázky jsou filtrovány na základě kritérií, které si sami vyberete.

  • Systém je přístupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zakázky jsou aktualizovány mezi 08:00 a 17:00 hodinou každý všední den.

  • K nalezení požadovaných informací o zakázkách Vám postačí 5 minut v systému denně.

2) Jak získám služby aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky?

Prvním krokem pro využívání služeb aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky je registrace (jde to samozřejmě i bez ní :-), ale jen registrace Vám umožní efektivnější využívání všech služeb). Registrace je zdarma a nezávazná. Potvrzením registrace Vám tedy nevzniká žádný závazek vůči provozovateli portálu Najdi VZ či komukoliv jinému. 

3) Mohu využívat služby aplikace bezplatně?

Ano! Služby aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky je možno využívat i zcela ZDARMA, a to jako neregistrovaný či registrovaný uživatel. Po registraci máte navíc možnost vyzkoušet si plnou funkčnost aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky po dobu 7 dnů zdarma. Po vypršení této zkušební doby dojde k omezení funkčnosti aplikace na rozsah typu účtu REGISTROVANÝ, který je zcela zdarma.

4) Jaký rozsah má zkušební verze?

Zkušební verze je spuštěna po dobu 7 dní po registraci. Zkušební verzi máte spuštěnou ihned po potvrzení (dokončení) registrace. Konec zkušební verze je 7. den po registraci o půlnoci. 7-mi denní zkušební verze aplikace stejně jako registrace je zcela ZDARMA. 

5) Co se stane po vypršení zkušební verze?

8. den po registraci Vám bude funkčnost aplikace omezena na rozsah typu účtu REGISTROVANÝ, který je stejně jako zkušební verze aplikace a registrace zcela ZDARMA. Služby aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky můžete využívat i nadále bezplatně. Pro efektivnější využívání služeb aplikace si objednejte jeden z našich placených balíčků

6) Jak zefektivním používání aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky?

Pro zefektivnění používání apliakce Najdi VZ - Veřejné zakázky jsou pro Vás připraveny výhodné cenové balíčky: Rozšířené vyhledávání a Hledání + Monitoring. Každý balíček je možné si objednat pouze na dobu 12 měsíců. Více informací o rozsahu a funkčnosti jednotlivých balíčků se dočtete v ceníku.   

7) Co je to monitoring zakázek?

Monitoring je Vaším virtuálním správcem, hlídačem zakázek. Stačí jen nastavit si kritéria (filtry) vyhledávání (tedy např. kategorii zakázek, která Vás zajímá), interval vyhledávání a aplikace Najdi VZ - Veřejné zakázky již vše udělá za Vás. Po přihlášení do Najdi VZ najdete v hlavním menu "Moje monitoringy", kde následně najdete veškeré zakázky načtené do systému za Vámi zvolené období (den, týden) a odpovídající Vámi nastaveným kritériím. 

8) Jak se orientovat v názvosloví

Zadavatel = subjekt, který poptává určité plnění
Dodavatel = subjekt, který nabízí určité plnění
Datum zahájení zakázky = datum, kdy byla zakázka vyhlášena (tj. datum, od kterého je možné se do příslušné zakázky hlásit - podat nabídku, žádost o účast, ...)
Datum zadání zakázky = datum, kdy byla uzavřena smlouva s dodavatelem, případně kdy byla zakázka zrušena

9) Je registrace závazná?

Není! Registrace je zdarma a nezávazná. Potvrzením registrace Vám tedy nevzniká žádný závazek vůči provozovateli portálu Najdi VZ či komukoliv jinému.

10) Co na Najdi VZ - Veřejné zakázky naleznu?

V aplikaci Najdi VZ – Veřejné zakázky pro Vás aktivně vyhledáváme veškeré zakázky vyhlášené v celé České republice. Zakázky jsou logicky uspořádávány do jednotlivých kategorií dle předmětu plnění veřejné zakázky. V sekci Rozšířené vyhledávání a Moje monitoringy Vám aplikace umožňuje i několik způsobů filtrování zakázek, včetně přizpůsobení výsledků vyhledávaných zakázek přímo na míru Vašim požadavkům. 

11) Chci mít pravidelný přehled jen o zakázkách, které mě zajímají.

Právě pro Vás je určen cenový balíček Hledání+Monitoring, který je Vaším virtuálním správcem, hlídačem zakázek.

12) Nechci ztrácet čas s vyhledáváním zakázek.

Neváhejte si objednat cenový balíček Rozšířené vyhledávání, kdy během okamžiku máte přehled o všech zakázkách, které odpovídají Vašim požadavkům, a které jsou v systému umístěny.

13) Monitoring ani Rozšířené vyhledávání mi nenašlo žádné zakázky dle mnou nastavených filtrů.

Pravděpodobně nejsou v tuto chvíli vyhlášeny žádné zakázky, které by Vašemu filtru odpovídaly. Množství a struktura zakázek v systému odpovídá množství a struktuře vyhlašovaných zakázek.