Informace o veřejné zakázce

Základní údaje:
Název veřejné zakázky:

Zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby: A) "Rekonstrukce a zvýšení kapacity kuchyně v objektu MěÚSS Jirkov, ul. Mládežnická č. p. 1753" B) "Změna kuchyně v objektu MěÚSS Jirkov, ul. U Dubu č. p. 1562, na výdejnu jídel"


Kategorie

Stavebnictví a související činnosti
Stavebnictví a související činnosti ->  Projektové, architektonické a související činnosti

Lokalita:

Celá Česká republika

Popis:
Předmětem veřejné zakázky je zpracování projektové dokumentace pro provádění stavby:
A) „Rekonstrukce a zvýšení kapacity kuchyně v objektu MěÚSS Jirkov, ul. Mládežnická č. p. 1753“
B) „Změna kuchyně v objektu MěÚSS Jirkov, ul. U Dubu č. p. 1562, na výdejnu jídel“

Současná kapacita obou kuchyní i návrh kapacity centrální kuchyně v MěÚSS v ul. Mládežnická je uvedena v přiložené příloze. Projektová dokumentace bude obsahovat dva oddělené stavební celky (A a B).
Bude navržena koordinace (rozdělení do etap) provádění obou částí, aby byla zabezpečena dodávka celodenní stravy na oba objekty, tj. v době rekonstrukce jedné odstavené kuchyně ji nahradí kuchyně ve druhém objektu.
V objektu MěÚSS Jirkov, ul. U Dubu č. p. 1562 bude projektová dokumentace řešit vybavení patrových kuchyněk a velké jídelny přístroji, technikou a pomůckami pro přípravu a distribuci uvařených obědů a prostory kuchyně budou vybaveny tak, aby se v ní daly připravit snídaně, večeře (teplé, studené), 2. večeře.
Bude nutné provést zaměření současného stavu kuchyní a navrhnout nová dispoziční členění kuchyní, přiléhajících prostor, popř. jídelen. Součástí rekonstrukce budou nové rozvody plynu, vody, kanalizace, elektroinstalace a vzduchotechniky. Stavebně bude nutné provést povrchové úpravy stěn a stropů, nové obklady a dlažby, hydroizolace, včetně dalších stavebních úprav.
Součástí projektové dokumentace bude i vyřešení transportu stravy mezi objekty (U Dubu a Mládežnická) a následné procesy v každém objektu – distribuce stravy v daném objektu (výdej ve velké, centrální jídelně a transport s následným výdejem na jednotlivá oddělení.
V projektové dokumentaci je nutné navrhnout vlastní vybavení kuchyně a výdejny jídel za předpokladu splnění všech požadavků provozovatele i příslušných Českých technických norem.

Druh zadávacího řízení:
Přihlašte se pro zobrazeni zadavacich podminek Chci pomoc se zpracováním nabídky Chci informace k zákonu č. 134/2016 Sb., o veřejných zakázkách
Termíny:

Datum zahájení zakázky: 08.02.2021

Lhůta pro podání nabídek do: 26.02.2021 (09:00)

Informace o zadavateli
Registrujte se ZDARMA nebo se přihlašte pro zobrazení informací o zadavateli a navíc získejte přehled o aktuálních veřejných zakázkách. Vše na jednom místě.